A+ A A-

Η παράταξη "Ενωμένοι Δημοσιογράφοι" που συγκολλήθηκε το τελευταίο διάστημα από ένα κομμάτι ΝΔ, λίγο ΠΑΣΟΚ και ΔΗΜΑΡ, με μεταρρυθμιστικές υπερβατικές διαθέσεις, πρώτευσε στις εκλογές της ΕΣΗΕΑ ξεπερνώντας σε ψήφους την παράταξη "Συσπείρωση Δημοσιογράφων" του τέως προέδρου Δημήτρη Τρίμη που πρόσκειται στον ΣΥΡΙΖΑ.

Δεν χωράει αμφιβολία ότι το 58% των μελών της ΕΣΗΕΑ που ψήφισαν (42% ήταν η αποχή) έψαχναν μια διέξοδο φυγής από τον μονότονο "επαναστατικό βερμπαλισμό" και την αμηχανία που είχαν επιδείξει τα τελευταία χρόνια, οι "μία από τα ίδια" γνωστές παρατάξεις, απέναντι στην επίθεση και την αυθαιρεσία της εργοδοσίας.

Έτσι, με την ψήφο στην τρικομματική των "Ενωμένων Δημοσιογράφων" η πλειονότητα έδειξε ότι προτιμάει αλλαγή πλεύσης και έναν "ρεαλιστικό" μεταρρυθμιστικό διάλογο, αντί της πόλωσης και της "επαναστατικής γυμναστικής"  η οποία μπορεί να διατήρησε στις καρέκλες τους κάποιους "επαγγελματίες" συνδικαλιστές, αλλά αποδείχτηκε μάλλον αδιέξοδη αφού δεν βελτίωσε καθόλου τη θέση των εργοζομένων.

Επιπλέον, η ψήφος "αλλαγής" καταδικάζει την εγκληματική αμέλεια που οδήγησε στην κατακρεούργηση των αποθεματικών του ΕΔΟΕΑΠ από το PSI, για την οποία δεν φέρει ευθύνη μόνο η διοίκηση της Σπανοπούλου, αλλά και η απαθής ανευθυνότητα των διοικήσεων των ιδρυτικών ενώσεων του οργανισμού με πρώτη τη διοίκηση της ΕΣΗΕΑ αφού είναι το μεγαλύτερο σωματείο και έχει τη μεγαλύτερη συμμετοχή.

Ωστόσο, παρά την πρωτιά τους, παραμένει ζητούμενο το τι μπορεί να κάνουν οι  "Ενωμένοι Δημοσιογράφοι" ώστε να αλλάξουν τα δεδομένα προς το καλύτερο για τους σκληρά δοκιμαζόμενους επαγγελματίες στο χώρο των ΜΜΕ.

Πώς θα διαχειριστούν τις συμμαχίες στο ΔΣ, πώς θα ξεφύγουν από το πρεσάρισμα των αλληλοεξαρτήσεων, πώς θα αλλάξουν τις νοοτροπίες του χθες που δεν λείπουν και από τα μυαλά των στελεχών τους, αλλά και από τις συνήθειες των μελών τους;

Οι απαντήσεις δεν θα αργήσουν να έρθουν αφού τα προβλήματα είναι επιτακτικά και δεν μπορούν να περιμένουν...

Συγκεντρωτικά Αποτελέσματα

Εγγεγραμμένοι: 5.701/ Ψήφισαν: 3.322
Έγκυρα: 3.185 Άκυρα: 60 Λευκά: 77
Εκλογικό μέτρο: 289

Έλαβαν:

Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ» (ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗ-ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ-ΥΠΕΡΒΑΣΗ)

Ψήφοι: 756 Έδρες: 3

ΙΙ. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»

Ψήφοι: 689 Έδρες: 3

ΙΙΙ. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ»

Ψήφοι: 561 Έδρες: 2

ΙV. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ (ΚΕΔ)»

Ψήφοι:321 Έδρες: 1

V. Συνδυασμός «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Ψήφοι: 289 Έδρες: 1

VΙ. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

Ψήφοι: 264 Έδρες: 1

VΙΙ. Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

(FinancialCrimes, Αριστερό Ριζοσπαστικό ΜΜΕτωπο, Σπάρτακος, Ανένταχτοι)»

Ψήφοι: 250 Έδρες: -

VΙΙΙ. Συνδυασμός «ΑΝΕΡΓΟΙ ΝΑΙ… ΑΝΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΤΕ!!!»

Ψήφοι: 30 Έδρες: -

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ψήφοι-εκλεγέντες)

ENΩΣΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ
ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
----------------------------------
ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Πέμπτη, 20 Ιουνίου 2013

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Η Εφορευτική Επιτροπή της Ε.Σ.Η.Ε.Α. ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα της ψηφοφορίας της 18ης και 19ης Ιουνίου 2013 για το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ.

Ψήφισαν: 3.330     Έγκυρα: 3.170         Άκυρα: 68     Λευκά: 92

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΕΣΗΕΑ
Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ (ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗ-ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ-ΥΠΕΡΒΑΣΗ)»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

399

ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΔΙΟΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ)

216

ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΚΟΤΤΑΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

136

ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

127

ΑΝΑΠΛ.

ΣΤΑΘΑΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΑΝΤΖΥ)

101

ΑΝΑΠΛ.

ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

101

ΑΝΑΠΛ.

ΜΠΟΤΩΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

90

ΑΝΑΠΛ.

ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ (ΒΕΝΑ)

88

ΑΝΑΠΛ.

ΑΡΜΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

85

ΑΝΑΠΛ.

ΒΕΪΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

84

ΑΝΑΠΛ.

ΣΕΛΛΑ ΟΛΓΑ

84

ΑΝΑΠΛ.

ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΚΑ

76

ΑΝΑΠΛ.

ΜΠΟΥΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

75

ΑΝΑΠΛ.

ΤΣΟΥΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

75

ΑΝΑΠΛ.

ΠΟΛΑΤΙΔΟΥ ΜΕΛΙΝΑ

71

ΑΝΑΠΛ.

ΖΕΡΒΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

67

 

ΔΡΑΚΟΝΤΙΔΗΣ ΦΡΙΞΟΣ

66

 

ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΝΑΝΑ)

66

 

ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ

63

 

ΤΡΥΦΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΕΛΕΑΝΝΑ

63

 

ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

62

 

ΔΟΥΛΓΕΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

60

 

ΠΙΤΙΑΚΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

60

 

ΚΟΤΣΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

58

 

ΛΕΚΚΑΚΟΥ ΜΑΡΘΑ

55

 

ΜΠΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

49

 

ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΠΕΛΑΓΙΑ

46

 

ΦΡΕΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

46

 

ΜΑΛΙΣΙΩΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

43

 

ΠΑΤΡΑΜΑΝΗ ΣΟΦΙΑ

41

 

ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ

41

 

ΜΕΛΙΣΟΒΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

40

 

ΤΙΛΗΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

39

 

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΙΑΣΩΝ-ΠΑΥΛΟΣ

39

 

ΧΑΛΑΒΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

39

 

ΚΑΛΑΜΠΟΚΑ ΜΕΛΙΝΑ

36

 

ΝΤΑΓΙΑΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

36

 

ΖΗΚΟΥ ΜΑΡΙΑ

35

 

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΩΡΑ

34

 

ΜΠΙΤΣΙΚΩΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

34

 

ΑΤΤΙΑ ΚΩΣΤΑΣ

33

 

ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

33

 

ΚΟΣΜΕΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

32

 

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ

31

 

ΚΩΣΤΙΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

31

 

ΚΙΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

28

 

ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

28

 

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΙΡΗ

28

 

ΣΟΥΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

28

 

ΒΑΓΙΑΝΟΣ ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ

27

 

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

27

 

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

27

 

ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΥ ΜΑΡΙΑ

26

 

ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

26

 

ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

25

 

ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΑΡΗΣ)

25

 

ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΑΝΘΟΥΛΑ-ΜΑΡΙΑ (ΑΝΘΗ)

24

 

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

23

 

ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

20

 

ΙΩΑΝΝΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

20

 

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ)

18

 

ΠΑΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

18

 

ΛΕΟΝΤΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

17

 

ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

17

 

ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΗ ΚΕΛΛΗ (ΚΑΛΛΙΟΠΗ)

15

 

ΡΙΖΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

15

 

ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

15

 

ΡΟΥΒΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

14

 

ΠΕΤΡΙΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

13

 

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

11

 

ΚΟΥΛΟΥΚΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

10

 

ΚΟΤΡΩΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

8

 

ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

8

 

ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΟΣ

8

 

ΜΠΑΡΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΑΡΗΣ

7

 

ΣΕΒΔΑΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

4

 

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΣ

3

 

ΜΑΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

179

ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ


ΙΙ. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»
α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΤΡΙΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

373

ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΚΑΤΣΙΜΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ
159
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΓΙΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
134
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΚΑΒΒΑΔΙΑ ΑΝΝΕΤΑ

129

ΑΝΑΠΛ.

ΧΡΙΣΤΑΚΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

125

ΑΝΑΠΛ.

ΚΑΣΔΑΓΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

117

ΑΝΑΠΛ.

ΨΑΡΡΑ ΑΝΤΑ

115

ΑΝΑΠΛ.

ΚΙΜΠΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

114

ΑΝΑΠΛ.

ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

85

ΑΝΑΠΛ.

ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΤΙΝΑ

83

ΑΝΑΠΛ.

ΖΗΛΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

83

ΑΝΑΠΛ.

ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

79

ΑΝΑΠΛ.

ΚΟΤΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

74

ΑΝΑΠΛ.

ΚΟΥΤΖΟΥΡΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

70

ΑΝΑΠΛ.

ΧΑΡΤΟΥΛΑΡΗ ΜΙΚΕΛΑ

68

ΑΝΑΠΛ.

ΖΗΓΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

66

 

ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

66

 

ΧΑΪΜΑΝΤΑ ΣΟΝΙΑ

66

 

ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

64

 

ΖΕΝΑΚΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ

63

 

ΡΟΖΑΚΗ ΕΛΕΑΝΝΑ

63

 

ΣΜΥΡΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

62

 

ΚΑΤΣΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

60

 

ΛΑΜΠΑΔΙΤΗ ΜΑΡΙΑ

56

 

ΠΑΣΑΛΙΔΗΣ ΑΛΚΗΣ

54

 

ΠΟΛΕΝΤΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

53

 

ΚΟΚΟΣΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

52

 

ΚΑΨΩΧΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

51

 

ΤΣΙΜΙΤΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ

51

 

ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΣΑΒΒΑΣ

50

 

ΣΙΑΧΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

50

 

ΚΑΠΟΓΛΗΣ ΝΙΚΟΣ

49

 

ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

49

 

ΑΛΛΑΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

47

 

ΡΟΥΣΣΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ

45

 

ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ ΤΑΣΟΣ

45

 

ΤΣΑΝΤΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

44

 

ΡΑΠΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

43

 

ΖΕΜΠΙΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

41

 

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

41

 

ΠΑΡΔΑΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

40

 

ΣΕΡΒΕΤΑΣ ΝΙΚΟΣ

39

 

ΣΑΜΠΑΤΑΚΑΚΗ ΑΝΝΑ

38

 

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ

37

 

ΚΑΡΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

36

 

ΜΠΟΥΡΝΑΖΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

36

 

ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

35

 

ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ

34

 

ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

33

 

ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ

33

 

ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

33

 

ΛΕΟΝΤΙΤΣΗ ΕΛΕΝΗ

32

 

ΒΗΧΟΥ ΜΑΡΙΝΑ

31

 

ΚΛΑΥΔΙΑΝΟΥ ΜΑΓΔΑ

31

 

ΚΛΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

29

 

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ

29

 

ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

29

 

ΙΑΤΡΙΔΟΥ ΕΛΙΝΑ

28

 

ΚΑΡΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

28

 

ΑΝΔΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΚΗΣ

27

 

ΑΡΓΥΡΟΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

27

 

ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

27

 

ΔΑΒΟΣ ΓΙΩΡΓΗΣ-ΒΥΡΩΝ

26

 

ΚΟΥΤΡΑ ΠΕΝΝΥ

26

 

ΖΟΥΜΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

25

 

ΣΑΒΒΙΝΙΔΟΥ ΣΕΛΗΝΗ

25

 

ΓΙΟΥΡΓΟΣ ΚΩΣΤΗΣ

24

 

ΠΟΥΛΙΑΣΗ ΝΙΚΗ

23

 

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

21

 

ΣΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ

21

 

ΚΑΖΑΝΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

20

 

ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΘΟΔΩΡΗΣ

19

 

ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

19

 

ΔΡΙΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

17

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

15

 

ΔΙΒΑΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

11

 

ΡΟΥΣΤΑΝΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ

10

 

ΛΙΛΑ ΜΑΡΙΑ

9

 

ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

8

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

193

ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΤΑΣΟΣ

155

 


ΙΙΙ. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
275
ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΓΥΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
240
ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΑΞΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

187

ΑΝΑΠΛ.

ΚΑΡΧΙΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

187

ΑΝΑΠΛ.

ΠΡΕΚΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

136

ΑΝΑΠΛ.

ΚΑΜΠΡΑΣ ΤΑΚΗΣ

122

ΑΝΑΠΛ.

ΛΕΥΚΟΒΙΤΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

118

ΑΝΑΠΛ.

ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

74

ΑΝΑΠΛ.

ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

73

ΑΝΑΠΛ.

ΧΙΔΙΡΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

64

 

ΣΕΦΤΕΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

60

 

ΣΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

55

 

ΣΙΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

54

 

ΑΛΕΞΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

50

 

ΚΑΡΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

48

 

ΚΑΝΟΥΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

47

 

ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

44

 

ΑΝΔΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

42

 

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

40

 

ΚΑΤΡΑΜΑΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

39

 

ΛΑΧΑΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

38

 

ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΕΥΡΥΔΙΚΗ

37

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

32

 

ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

31

 

ΣΑΛΤΑΣ ΝΙΚΟΣ

31

 

ΚΑΠΕΡΝΑΡΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

30

 

ΔΟΥΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

28

 

ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

28

 

ΚΟΥΦΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

24

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΑΡΙΟΣ

22

 

ΛΑΛΛΑ ΣΟΦΙΑ

21

 

ΚΑΡΔΑΜΠΙΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

20

 

ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

20

 

ΣΑΡΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

19

 

ΣΗΦΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

17

 

ΒΡΥΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

16

 

ΜΟΥΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

16

 

ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ

14

 

ΣΕΡΕΠΙΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

14

 

ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

14

 

ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ ΦΩΤΙΟΣ

11

 

ΡΕΓΟΥΛΗΣ ΠΑΝΟΣ

11

 

ΜΙΜΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

5

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

ΠΑΝΤΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
215
ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ


ΙV . Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ (ΚΕΔ)»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΤΣΑΛΑΠΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
240
ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΓΚΙΚΑ ΜΑΡΙΑ
139
ΑΝΑΠΛ.

ΣΤΑΜΟΥ ΜΙΧΑΗΛ

55

 

ΑΡΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

51

 

ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

48

 

ΑΡΤΕΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

44

 

ΧΗΤΑΣ ΦΩΝΤΑΣ

43

 

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

38

 

ΠΑΠΑΔΟΣΗΦΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ)

36

 

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

34

 

ΤΣΟΥΡΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

33

 

ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ

30

 

ΒΡΑΔΕΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

29

 

ΚΟΝΤΟΚΟΛΙΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ

29

 

ΜΗΧΙΩΤΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ (ΜΑΚΗΣ)

27

 

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΕΒΑΣΤΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ)

26

 

ΚΑΓΙΑΛΕΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

25

 

ΚΟΧΛΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

25

 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

24

 

ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

24

 

ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ

23

 

ΣΤΑΜΠΟΓΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

22

 

ΠΑΠΑΧΑΤΖΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ

21

 

ΠΑΝΩΡΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΤΙΝΑ)

18

 

ΡΟΥΣΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

17

 

ΛΟΥΜΠΡΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

16

 

ΠΙΣΤΙΟΛΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

16

 

ΠΟΛΥΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

16

 

ΣΙΑΚΑΒΑΡΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

16

 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

15

 

ΚΑΒΑΛΑΡΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΦΡΟΣΩ)

11

 

ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

11

 

ΜΑΡΚΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ

11

 

ΤΥΛΟΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

10

 

ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

9

 

ΚΑΔΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

5

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

ΜΠΕΤΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

155

 

ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

91

 

ΔΗΜΗΤΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

82

 

V. Συνδυασμός «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΝΤΑΟΥΝΤΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΝΑ)
190
ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΝΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ
69
ΑΝΑΠΛ.

ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

59

 

ΓΚΟΛΕΜΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

53

 

ΚΩΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

46

 

ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ

44

 

ΞΑΝΘΑΚΗΣ (ΜΟΣΙΑΛΟΣ) ΧΡΗΣΤΟΣ

41

 

ΣΥΡΙΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

41

 

ΑΓΟΡΟΓΙΑΝΝΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ

40

 

ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

39

 

ΣΤΑΝΩΤΑΣ-ΤΟΓΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

37

 

ΒΑΣΙΛΑΔΙΩΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ)

35

 

ΧΟΪΔΑ ΣΤΕΛΛΑ

35

 

ΛΙΝΑΡΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

34

 

ΚΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

33

 

ΚΑΤΟΥΦΑ ΕΥΓΕΝΙΑ

33

 

ΚΟΛΟΒΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

32

 

ΣΟΥΛΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

31

 

ΡΙΖΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

30

 

ΨΑΡΟΜΗΛΙΓΚΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ

30

 

ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ

29

 

ΚΑΛΛΙΔΩΝΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

28

 

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

27

 

ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

27

 

ΚΟΝΤΟΛΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ

27

 

ΜΠΟΖΙΟΝΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

25

 

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

23

 

ΝΤΕΛΙΔΑΚΗ ΕΥΑ

23

 

ΣΟΥΛΑΚΗ ΓΙΑΝΝΑ

20

 

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΛΙΝΤΑ)

19

 

ΚΟΣΙΝΑ ΑΛΕΞΙΑ

19

 

ΚΟΛΟΜΒΑΤΣΟΣ ΑΡΗΣ

18

 

ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

16

 

ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

16

 

ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

16

 

ΧΟΪΔΑΣ ΦΑΡΑΝΔΟΣ

15

 

ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

14

 

ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΗ ΜΑΙΡΗ

14

 

ΠΑΠΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

13

 

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ

12

 

ΚΑΝΤΑΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ)

12

 

ΚΑΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

12

 

ΛΙΒΑΝΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

12

 

ΑΛΥΜΑΡΑ ΕΛΕΝΗ (ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ)

10

 

ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΑΡΗΣ

10

 

ΝΟΥΝΤΛ-ΚΑΛΦΑ ΚΑΡΟΛΙΝΑ

10

 

ΤΕΝΤΗ ΑΝΝΑ

10

 

ΚΕΡΑΗΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

9

 

ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

9

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ

9

 

ΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

9

 

ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

9

 

ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΚΟΣ

8

 

ΝΙΑΠΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

8

 

ΓΙΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

7

 

ΣΠΑΝΑΚΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

7

 

ΜΑΝΩΛΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ (ΧΡΥΣΑ)

6

 

ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

5

 

ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΤΙΝΥ)

5

 

ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

4

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ

4

 


VΙ. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΡΑΜΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
147
ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
112
ΑΝΑΠΛ.
ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ
93
ΑΝΑΠΛ.
ΚΥΡΙΤΣΗ ΑΓΛΑΪΑ
78
ΑΝΑΠΛ.

ΜΟΥΣΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

65

 

ΜΠΟΛΚΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ

65

 

ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΩ

51

 

ΤΣΙΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

43

 

ΔΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

42

 

ΖΑΓΓΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

42

 

ΝΟΥΣΙΑΣ ΖΗΣΗΣ

42

 

ΠΗΓΑΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

40

 

ΡΟΒΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

38

 

ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

35

 

ΚΑΡΑΪΒΑΖ ΓΙΩΡΓΟΣ

35

 

ΜΠΙΤΣΙΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

32

 

ΧΑΡΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

32

 

ΣΕΓΚΟΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ

27

 

ΣΕΛΑΛΜΑΖΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ)

27

 

ΦΑΚΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

27

 

ΖΥΜΑΡΗ ΑΘΗΝΑ

26

 

ΜΑΝΤΑΛΟΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

25

 

ΣΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

25

 

ΜΠΑΛΟΔΗΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

24

 

ΚΑΛΥΒΙΩΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

23

 

ΝΙΕΡΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

23

 

ΚΑΠΑΓΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

22

 

ΤΣΟΥΡΜΠΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

22

 

ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ

21

 

ΜΠΑΪΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

21

 

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

20

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

19

 

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ (ΦΙΛΙΑ)

18

 

ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

17

 

ΚΩΤΣΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

17

 

ΖΩΝΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

16

 

ΠΟΛΥΖΩΗ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΕΦΗ)

13

 

ΜΥΡΙΛΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

11

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

ΠΑΣΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

120

 

VΙΙ.Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ( Financial Crimes , Αριστερό Ριζοσπαστικό ΜΜΕτωπο, Σπάρτακος, Ανένταχτοι)»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΧΑΤΖΗΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (ΑΡΗΣ)

90

 

ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥΔΗ ΜΑΤΙΝΑ

77

 

ΛΙΤΣΗΣ ΜΩΥΣΗΣ

69

 

ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

60

 

ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

49

 

ΕΛΑΦΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

46

 

ΣΚΑΜΝΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

46

 

ΕΛΕΥΘΕΡΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

40

 

ΤΖΗΜΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

39

 

ΣΑΡΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

37

 

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΤΑΣΟΣ

34

 

ΒΑΛΤΖΗ ΜΑΛΑΜΩ (ΜΕΛΙΝΑ)

33

 

ΜΟΣΧΟΝΑ ΛΗΔΑ

31

 

ΤΣΩΛΗ ΜΑΡΙΑ

26

 

ΜΗΤΡΟΥ ΑΝΝΑ

24

 

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

19

 

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΒΡΑΑΜ (ΜΑΚΗΣ)

18

 

ΤΑΤΑΡΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

18

 

ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ

18

 

ΣΑΡΑΚΙΝΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

15

 

ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

6

 


β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

ΧΑΡΟΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

88

 

VΙΙΙ. Συνδυασμός «ΑΝΕΡΓΟΙ ΝΑΙ… ΑΝΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΤΕ!!!»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΠΡΟΒΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ

34

 

ΑΛΑΜΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

31

 


Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ